Anasayfa » Etiket Arşivi: Pegasus şanlıurfa bilet hattı

Etiket Arşivi: Pegasus şanlıurfa bilet hattı

Pegasus Şanlıurfa Bilet Hattı

Şanlıurfa Pegasus Ucuz Bilet Hattı : (0414) 988 01 61

 

Diyarbakır Pegasus Bilet Hattı : (0850) 840 48 31

 

İstanbul Sunexpress Bilet Hattı : (0216) 606 43 20

 

Ankara Merkez Pegasus Bilet Hattı : (0312) 988 14 52

 

pegasus ucuz bilet hattı

pegasus ucuz bilet hattı

Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır, turizmcilerin İstanbul’dan geçen 12 milyon yabancı turistin peşini bırakmamakta kararlı olduğunu belirterek, bu durumun avantaja çevrilmesi ve başarılı bir kampanya yapılması halinde yıllık en az 1 milyon turist ve 1,8 milyar dolar ilave gelir elde edilebileceğini kaydetti.

Bayındır, yaptığı yazılı açıklamada, geçen yıl sadece İstanbul’un iki havalimanından geçip giden yolcu sayısının 12 milyonu aştığını, turizmcilerin transit yolcuların peşini bırakmaya pek niyetli görünmediğini aktardı.

İstanbul’u geçen yıl 11,8 milyon yabancının ziyaret ettiği bilgisini veren Bayındır, transit yolcu sayısının şehre gelen turist sayısından fazla olması üzerine otelcilerin konuyu yeniden gündeme getirdiğine işaret etti. Atlas jet gaziantep ucuz bilet hattı telefon numarası.

Bayındır, transit yolcuların turizm açısından büyük bir potansiyel barındırdığına dikkati çekerek, başta Kültür ve Turizm Bakanlığı ile havayolu şirketleri olmak üzere tüm kesimlere “ortak kampanya” düzenleme çağrısı yaptı.

2023 turizm hedefleri dikkate alınarak bu fırsatın kullanılmasının çok önemli ve gerekli olduğunu kaydeden Bayındır, “Başarılı bir kampanya yapmamız halinde yıllık en az 1 milyon turist ve 1,8 milyar dolar ilave turizm geliri elde edebiliriz” değerlendirmesinde bulundu.

Transit yolcuların şehir ekonomilerine başta taşımacılılık, gastronomi, alışveriş, konaklama, müze ve ören yerleri ziyareti olmak üzere çok sayıda alanda katkı sağladığını bildiren Bayındır, transit yolcu sayısındaki büyük artışın konaklama sektörü açısından “avantaja” çevrilebileceğini ifade etti.

Bayındır, transit yolcuların turizm hareketine dahil edilebilmesi için şu önerilerde bulundu: Sunexpress ucuz uçak bileti telefon.

“Transit yolcuların başta İstanbul olmak üzere ülkemizde transfer noktası olarak kullandıkları havalimanlarının bulunduğu şehirlerde konaklaması için bazı uygulamalar yerinde olur. Örneğin Dubai, Çin gibi ülkeler bu tür ulaşım yapan kişilere 72 saat süresi ile özel vize veriyor. Benzer uygulama Singapur’da da yapılıyor. Ülkemizde de transit yolcularını teşvik etmek için benzer bir uygulama harekete geçirilmeli. Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları tarafından bu projeyi desteklemek üzere, konaklama yapacak yolcuların devam uçuşlarına fiyat farkı uygulanmamalı.

Bütün bunlar hayata geçirilebilirse başta Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından olmak üzere tanıtım kampanyaları düzenlenmeli. Gerçekleştirilebilecek işbirlikleri ile transit uçan yolculara 1 gece konaklamalı avantajlı bilet fiyatı önerilmesi ve bu pakete bir şehir turunun da eklenmesi gibi uygulamalar olabilir.” Pegasus promosyonlu uçak bileti satın alma telefon numarası.

Transitte büyük artış

Açıklamada, İstanbul’un THY başta olmak üzere diğer uluslararası havayolu şirketlerinin çok önemli bir bağlantı noktası haline geldiği, 2 büyük havalimanında transit yolcu sayısındaki büyük artışın dikkat çektiği belirtilerek, 2 havalimanın gelen-giden yolcu sayısının 2014’te 46,7 milyon kişiye ulaştığını aktarıldı.