Anasayfa » Anadolujet Uçak Bileti » THY Mardin Bilet Hattı

THY Mardin Bilet Hattı

Thy Mardin Bilet Hattı : 0850 840 48 31

Sunexpress İzmir Bilet Hattı : (0232) 988 12 98

Pegasus Antalya Bilet Hattı : (0242) 988 01 66

Pegasus İzmir Bilet Hattı : (0232) 988 10 17

Türk hava yolları ucuz uçak bileti telefon numarası

Türk hava yolları ucuz uçak bileti telefon numarası

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil başta Avrupa ülkeleri olmak üzere bütün uzakdoğu ülkelerine “Havayolu taşımacılığını geliştirebilmek için büyük havalimanları yapmaları” çağrısı yaptı.

Brugge’de bulunan Avrupa Koleji’nde açıklama yapan Kotil, “havacılığın Rolu ve Türk Hava Yolları’nın Başarılı Büyümesi” konulu seminer verdi. Türkiye ve Dünya ekonomisinin geneline bakıldığında Havayolu taşımacılığının en hızlı büyüyen sektörlerin başında geldiğinin altını çizdi. #sunexpressucakbileti

Yüz elli farklı ülkeden master için gelen öğrencilerin de katıldığı seminerde dünyada ve Türkiye’de havacılığın geleceği ve Avrupa’da bulunan uçak bileti satışı ve havayolu taşımacılığı yapan firmaların, küresel ekonomi ile birlikte THY’nin de atılımları ile merkezlerin doğuya kaydığını işaret etti.

Gelecek senelerde uçak bileti taşımacılığının Amerika ve Avrupa ülkelerine oranla Asya, Orta Doğu ve Afrika’da daha hızlı büyüme göstereceğini söyledi. Bunun yanında Avrupa Havayolları Birliği Başkanı olarak Avrupa Birliği yetkilileri ile üye ülkelerin de havayolu taşımacılığı ile birlikte büyüyeceğini, diğer ülke havayolu yetkilileri ile temaslarında “havayolları ve uçak bileti taşımacılığına destek olun” mesajını sürekli verdiğini aktardı. #atlasglobalalobilethatti

Temel Kotil, Avrupa ülkelerinde birçok havalimanının artık uçak bileti yolcu talebini karşılayamadığını belirterek “Eğer havalimanlarını büyük yapmak gibi bir amacınız yoksa bu sektörden siz ve havayolu şirketleriniz para kazanamaz ve pazar payınızı her geçen gün kaybedersiniz” dedi.

Kotil, aradan geçen son 10 yılda Türkiye’de ve dünyada havayolu taşımacılığında yolcu sayısının ortalama yüzde 60 büyüdüğünü, Türkiye’nin dünya geneline oranla yüzde 242 oranında rekor bir büyüme katettiğini belirtti.

“Yurtiçi ve yurtdışı uçak bileti satışlarında ve havayolu taşımacılığında vergileri düşüren bir hükümet gördünüz mü ? ” diye soran Kotil, “Türk hükümeti işte tam olarakta bunu yaptı. Çünkü havayolu taşımacılığında yolcu sayısı hızla arttığı için vergi indiriminden hem havayolu şirketleri, hem de devlet ekonomisi kazançlı çıktı” diye konuştu.

THY Genel Başkanı Kotil, Türkiye’nin yeni havalimanları başta olmak üzere havayolu taşımacılığının ve havacılığın altyapısına yönelik büyük yatırımlar ve kazançlar sağlandığını, son olarak ta elektronik vize uygulamasının hayata geçmesiyle birlikte Türkiye’de havacılığın önünün son derece açık olduğunu belirtti. #onurairsamsunbilethatti

Avrupa ülkelerinin havacılık alanında Türkiye’yi örnek alabileceğini söyleyen Kotil, “Havacılıkta dünya genelinde en büyük sorunlar hükümetlerin onlara gereken önemi vermediği için yaşanıyor. Avrupa ülkelerinin havacılık alanında büyük bir paya sahip olmanın garantisinin olmadığını anlamalı” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliği hakkında düşünceleri sorulan Kotil “400 yıldır Avrupalıyız zaten. Asırlardır en çok Avrupa ülkeleri ile meşgul oluyoruz zaten. Türkiye her bakımdan Avrupa ülkeleri açısından vazgeçilemez bir barçadır. Türkiye’nin Avrupa birliği üyeliği ile birlikte bu üyeliğin hem avrupa ülkelerine, hem de Türkiye’ye büyük faydası olacaktır.

Türkiye avrupa ülkelerinin birçoğu gibi başarıya aç, genç ve hızla eğitim seviyesi yükselen bir ülke konumunda. Avrupa birliğine üye olduğumuzda Türkiye’nin AB’ye katkıları artacağı gibi, bu durum Türk Hava Yolları için de iyi olacaktır” dedi.

Yapılan etkinlik kapsamında Avrupa Koleji yemekhanesinde Türk Hava Yolları’nın uçak içi aşçılarının da katılmasıyla birlikte uçak seyahatinde servis edilen şekilde Türk mutfağı yemekleri ikram edildi. Yemekhane girişinde türk lokumu dağıtılan öğrenciler, aynı zamanda baklava, mercimek köftesi, peynirli biber sarması, su böreği, kıymalı börek ve mini pizzalardan tattı. Öğrencilerle birlikte yemek yiyen Kotil, “Daha fazlası için bizimle uçun” mesajı verdi.

Kotil, çekilişle belirlenen iki öğrenciye de çift Brüksel-İstanbul gidiş dönüş uçak bileti hediye etti.

Pegasus havayolları şanlıurfa indirimli bilet hattı.

Cevapla